1. Yaşımızı kutladık

 

Uzun zamandır beklediğimiz ilk yaş kutlamamız için o kadar çok şey düşündük ki zaman yaklaştıkça belki bir sürü fikir değişikliği yaptık. Bu organizasyon işleri çok meşakatli işler bakmayın öyle konseptimiz şu deyip işin içinden çıkamıyosunuz. Hayatım boyunca yaz çocuklarına doğum günleri yüzünden hep üzülmüştüm. Yaz tatili sebebiyle okul yılları olsa okul tatil, büyük olsan herkes tatilde. E neyi istemezsen o olur ya oğlumu yaz sıcağında doğurdum. Hadi bakalım Hazal her yaz ,Allah ömür verdikçe, nasıl maceralar bizi bekliyo diye düşünüyorum artık:)

 

E şimdi gelelim ilk doğum günümüze. Bodrum’da olduğumuz için biraz arada kaldık yapmak ve yapmamak arasında. Burda birkaç yakınımız dışında kimse yok diye yapmasak mı acaba dedik. Ama oğlumuzunda ilk doğum günü kutlamadan olur mu hiç diye düşünüp durduk. Sonra dedik ki biz burda kendi aramızda ufak çaplı kendi organize ettiğimiz birşeyler yapalım sonra İstanbul’a döndüğümüzde güzel birşeyler yaparız kararı aldık. Burdada sade bir pasta kesmekte işimize gelmedi. Oğlumuzun ilk yaşını şöyle renkli renkli balonlarla kutlamak varken zaten anlamadığı ve yiyemiyceği bir pastayı kesmek işimize gelmedi. Burda bir organizasyon şirketiyle yaptığımız fiyat araştırmasında gereksiz derecede pahalı olduğunu anladıktan sonra eşimin bir işininde organizasyon işi olması bize hadi kendimiz yapalım dedirttirdi. Önce bir konsept belirlemek gerekti tabi. Taha’nın son zamanlarda en sevdiği şey nedir dedik, saatlerce ‘baby shark’ şarkısını dinlese sıkılmayan bir oğlum olduğu için en sevdiği şey köpekbalığı dedik ve araştırmaya girdik. Türkiye’de istediğimiz şeyler olmadığı için en iyi amazon.com dedik ve verdik siparişleri. Geriye kaldı pasta ve yemekler. Bodrum’da bu tarz yiyecekleri nerden yaptırsak hem lezzetli hemde uygun fiyatta buluruz diye yaptığımız araştırmalar sonucunda Pastacı Bodrum’la anlaştık. Birbirinden muhteşem pasta, cupcake, çikolata topları ve kurabiyeleri herkes bayıla bayıla yedi:)

                        

 

 

                 

Süslemeleri babamız kendi elleriyle hazırladı hatta balonları şişirmek için parti malzemeleri satan bir yere gidip yardım bile aldık. Kendi aramızda abartmadan kendi halimizde eğlenceli bir doğum günü yaptık. Önce birşeyler yenildi , arkasından Taha Paşanın uyku saati yaklaştığı için hemen pastamızı kestik. O kadar şaşkındı ki napıyo bu insanlar diye düşünmüştür kesin:) Onu uyuttuktan sonra esas partimizi yaptık. Görende bizim doğum günümüz zanneder. Misafirler gidince havuz sefasıda yapmadık değil 🙂 Deli paralar verip bir organizasyon firmasıyla anlaşıp bir doğum günü yapmadığımız için gerçekten mutluyum . Organizasyon şirketine vericeğimiz parayı Taha’nın doğumundan beri tuttuğumuz ufak kumbaramıza attık oda aramızda kalsın:)

                             

                             

İstanbul’daki kutlama öncesi bizi yanlız bırakmayan herkese, dostlarımıza çok teşekkür ederiz. iyi ki varsınız:)

hazalkosem
hazalkosem

Hazal Kösem Hakkında

Yorum
  1. Nasıl guzel birdogum gunudur o oylee. Taha cok şanslııı sızın gıbı anneve babası oldugu için.. İyi ki varsınız meleklerımm. Emegınıze saglık

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz