Hoşgeldin 29

Merhaba 29 yaş, hoşgeldin..

28 yaş bana pek iyi davranmadı, sen iyi davran olur mu? Halbuki pastamı keserken mutluluk dilemiştim ama sağlığı unutmuşum dilemeyi. Unutma dedi bana hayat, dileğini dilerken ne istiyorsan düzgün dile dedi. Es geçme , hayattan ne bekliyorsan onu iste, çabala, arzu et, hayal et,uğraş dedi. Akıllandım 1 senede . 1 yaştan fazla büyüdüm. Belkide büyüdükçe böyle oluyor. 1 sene çok şey barındırıyor içinde, 1 yaş büyümüyorsun. Bu yaşta daha akıllıyım sanki yada hayatı daha ciddiye alıyorum. Korkularım arttı mesela. Kaybetmekten korkar oldum. Çok duygusallaştım, zaten hep sulugözdüm şimdi hepten ağlak oldum. Oyalanırdım,ertelerdim hayatı, artık anı yaşıyorum, istiyorum ve yapıyorum. Bencil değildim, kendimden çok başkasını düşünürdüm. Baktım ki hep ben kaybediyorum biraz da bencil olmak iyidir dedim. Agresiftim hala öleyim bi bunu değiştiremedim. Ama sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı bana 28 yaş. Şimdi herşeyden çok kendime,oğluma, eşime, aileme hatta herkese önce sağlık diler oldum. 28 den isterken içimden dilemiştim şimdi yazıyorum ne istediğimi. Hayallerimi gerçekleştirebileceğim bir hayat ver bana 29 ve sonrası. Sağlık ver önce. Sapasağlam ayakta durabileyim. Nefes alırken şükredicem söz sana. Oğlumu, eşimi, ailemi, sevdiklerimi koru hayat. Onlarsız olmaz. Az şeylerle bile her daim mutlu olmaya çalışıcam. Bereket ver evime, bize. Hayat malum parasız geçmiyor. Hayat pahalı, hele çocuğun varsa daha çok lazım 🙂 Huzuru biz yaratırız kafanı yorma zaten biz bize yetiyoruz başkası olsada sıkıntıdan başka birşey vermiyor. Sabır ver bana dayanabilmeyi öğrenmem lazım. Sinirimi söküp al mesela benden yazık evladıma, eşime:) He belki bir evlat daha verirsin sağlıklı bir şekilde:) He birde dünyayı gezebilme şansı ver bana . Çok gezip, görebiliyim bu hayatı,dünyayı.

Hayatımda çok sevdiğim ama kendi istekleriyle giden canım dediklerim oldu mesela, üzüldüm ama öğrendim ki hayat seni seviyorum diyen insanlarında yalan söyleyebildiğini öğretti en yakının olsa bile. Ailemin beni yarı yolda asla bırakmadığını öğrendim. He bide Evlat sahibi olduktan sonra korkularımın daha arttığını öğrendim için. Hayatı yaşamayı ne kadar sevdiğimi öğrendim. Ah 28 çok gözyaşı döktürdün bana, artık gülmeyi seçiyorum yeni yaşımda ve geleceğimde. Sağlıklı, sevdiklerimle, uzun ömür istiyorum geleceğimden.

Çok mu şey istedim bilmiyorum olsun bugün benim doğum günüm. Eski yaşlarım geride kaldı. Yeni yaş bencil olsun biraz. Sağlık,huzur,mutluluk,bereket, şans benimle olsun. iyi ki doğdum… iyi ki..

 

hazalkosem
hazalkosem

Hazal Kösem Hakkında

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz